EKONOMİ

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ilgili son dakika bilgisi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk’tan gelmişti. Selçuk SSK ve Bağ-Kur emeklilerin ikramiyelerinin verileceği tarihleri paylaştı. Bakanın yaptığı açıklama ile emekli ikramiyeleri ne kadar? İkramiyeleri kimler alabilir, ödeme şartları nelerdir? Bugünkü yazımızda milyonlarca emeklinin merakla beklediği sorulara yanıt bulmaya çalışacağım.

Emekli ikramiyesi, bayramda biraz olsun rahat etmek isteyen vatandaşlara katkı sağlamak amacıyla devlet tarafından ödenmektedir. Ülkemizde 12 milyon emeklinin yılda iki kez aldığı ikramiye bir nebze olsun emekli bütçelerine katkı sağlamaktadır. Bakanın yaptığı yazılı açıklama ile bankalardaki yığılmaların ve mağduriyetlerin önüne geçebilmek için ikramiyelerin  zamlı emekli aylıkları ile birlikte hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıklamıştı. Bakan Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağ-Kur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk emekli sandığı kapsamında olan Ağustos ayı aylıklarını, Kurban Bayramına denk gelmesi sebebiyle Temmuz ayı aylık farkını, ağustos aylıklarını ve kurban bayramı ikramiyelerini birlikte ödeyeceklerini bildirdi. Bağ-Kurlular, Ziraat Bankasından ayın 1 ve 2. gününde maaşlarını alan emekliler 28 Temmuzda, 3,4 ve 5.gününde maaşlarını alan emekliler ise Temmuz ayının 29’unda ikramiyelerini alabilecektir. Emekli maaşlarını farklı bankalardan alan emekliler ise 28 Temmuzda ikramiyelerini alabilecektir. SSK emeklileri için ise ikramiye ödemeleri 17-26 temmuz tarihleridir.

Emekli İkramiyeleri Ne Kadar?

Emekli İkramiyeleri Ne Kadar
Emekli İkramiyeleri Ne Kadar

Ramazan bayramı öncesinde emeklilere 1000 TL ödenmişti, ödenen miktarın değişmediği kurban bayramında da 1000 TL’lik bir ödeme yapılacaktır.

Kimler Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Alabilecek?

 • SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri,
 • Ölüm aylığı alanlar,
 • Şehit yakınları ve gaziler
 • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
 • Şeref aylığı alanlar,
 • Geçici köy korucuları,
 • Şampiyon sporcular,
 • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Kurban Bayramı Ne Zaman?

 • 30 Temmuz Bayram arefesi
 • 31 Temmuz Bayramın ilk günü
 • 1 Ağustos Bayramın ikinci günü
 • 2 Ağustos Bayramın üçüncü günü
 • 3 Ağustos Bayramın dördüncü günü

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Nedir başlıklı makalemizde Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Dezavantajları Nelerdir?, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Nedir? ve VİOP'un Avantajları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Zahir Nazlı

Genç, yakışıklı, dinamik, kendini okumaya ve yazmaya adamış karizmatik bir karakter.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu