İhtiyaç KredisiKREDİLER

PTT Emekli Kredisi

PTT Emekli Kredisi

Son zamanlarda en fazla merak edilen konuların başında emeklilere kredi verilip verilmediğidir. PTTbank tarafından yapılan açıklamada emekli olan vatandaşlarında kredilerden faydalanabilmesinin önünü açmaktadır. PTT emekli kredisi nedir? Kredi şartları neler bugünkü makalemde emekliler için kredi veren bankalar hakkından yazmaya çalışacağım.

PTTbank sadece çalışanlara değil aynı zamanda anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile vatandaşlara emekli kredisi vermektedir. Bank özel düzenlediği kampanyalar ile bu hizmeti sağlamaktadır. Bazen faizsiz verilen bu kredileri hiçbir banka vermemektedir.

PTT emekli kredisi almak isteyenler durumu yakından takip etmektedir. PTTBank emekli maaşı alan müşterilerine 1250 lira ile 80 bin lira aralığında 60 aya kadar vadeli kredi imkanı sunmaktadır.

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Nakit ihtiyacı olan müşterilerine PTTbank SMS başvurusu ile kredi imkanı sağlamaktadır. PTT yazıp boşluk bıraktıktan sonra, TC kimlik numarası ve gerekli bilgileri yazdıktan sonra 3050’ye SMS göndermeleri gerekmektedir. Başvuru ve onay süreci tamamlandıktan sonra kredi tutarı PTTbank hesabına yatırılarak alıcı tarafından kullanıma sunulmaktadır.

Emekli Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Emekli müşterilerin PTTbank iş yerlerine kimlik bilgilerine göre kredi başvuru formunu doldurduktan sonra emekli müşterilerine 1250 lira ile 80.000 aralığında 60 ay vadeli uygun faiz oranı ile bireysel kredi olanağı sağlamaktadır. Kredi başvurusunun onaylanması durumunda ödeme aynı gün gerçekleşmektedir. PTT SMS Kredi hizmeti kapsamında kredi başvuru talepleri; PTT ATM, PTT Mobil ve PTT İnternet Bankacılığı üzerinden de alınmaya başlayacak.

Geniş bir müşteri kitlesine sahip PTT, müşterilerinin nakdi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bazı bankalar ile anlaşmalar yapmaktadır. Kredi işlemleri yanı sıra diğer bankacılık hizmetleri ile de hizmet sunmaktadır. Müşterilerin maaşlarını PTTbanklardan alması gerekmektedir.

Emekli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Emekli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir
Emekli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar;

1- Aktifbank PTT Emekli Kredisi; PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan biride Aktifbanktır. Tüm müşterilere finans desteği sağlamakta, herhangi bir şart ve kefil istemeksizin kredi vermektedir. Müşterinin kredi alabilmesi için maaşını PTT’den alması gerekmektedir. Kredi taksit ödemelerini otomatik ödeme talimatı vererek yapabilir. Faiz oranı 1,89 60 ay vade, 15.001 TL ila 80.000 TL tutar aralığında %1,59‘dur. PTT kredisi çekmek için emekliler için belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 85‘ tir. Örneğin 82 yaşındaki bir müşteri 3 yıl vadeli olarak kredi çekebilecektir. 85 yaşını dolduranlar ise kredi alamamaktadır.

2- Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi; Kredinin verilebilmesi için emeklinin maaşını PTT’den alması gerekmektedir. Kredi başvuruları PTT şubelerine yapılmalıdır. Başvurular incelendikten sonra herhangi bir engel bulunmuyorsa kredi sağlanmaktadır. 60 ay vadeli kredilerin faiz oranı 0,93’tür.

3- Denizbank Taksitli İhtiyaç Kredisi; Diğer bankalarda olduğu gibi emekli maaşını PTT’den almak zorundadır. Bu bankada kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Gerekli belge kimlik belgesidir başka evrak talep edilmemektedir. Kredi vade süresi 60 aydır. Emekli maaşını Denizbank’a taşıyarak bankadan veya PTT iş yerlerinden alanlara yüzde 0.20 ve en az %0.60 varan düşük faizler daha düşük faizli kredi vermektedir. 

4- Burgan Taksitli İhtiyaç Kredisi; Kredi emekli ve PTT çalışanları için geçerlidir. Vade süresi 60 ay en fazla 45000 TL kredi sağlamaktadır. Kullandırılan en az kredi miktarı 25000 TL’dir. TC kimlik belgesi yeterli olmaktadır. Belirlenen yaş sınırı 84’tür. 

5- TEB Taksitli İhtiyaç Kredisi; PTT emeklisi ve çalışanlarının faydalanabileceği kredidir. Başvuru için TC kimlik belgesi yeterlidir. Kredi üst limiti 40000 TL’dir. Faiz oranı 0,89 en az kredi miktarı 25000 TL’dir. Kredi vadeleri 3 ve 36 ay arasında değişmektedir. Belirlenen yaş 70’tir. 

 

 

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde Esnaf İhtiyaç veya Konut Kredisi Çekebilir mi?, Esnaf Kredisi Avantajları ve Esnaf Kredisi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Zahir Nazlı

Genç, yakışıklı, dinamik, kendini okumaya ve yazmaya adamış karizmatik bir karakter.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu